Макар Москалюк

03.06-27.06.2015
Макар Москалюк "Живопис"

Макар Москалюк – яскравий представник молодої генерації львівських митців, що активно працює в царині сучасного образотворчого мистецтва. Експозиція виставки складалася із серій живописних полотен, створених протягом 2013-2015 років поза межами навчального процесу і мала на меті продемонструвати широкому загалу маловідому сторону творчості художника. Вже на момент виставки молодому митцю ( на той час студенту-магістру ЛНАМ) вдалося виробити оригінальну живописну манеру, в якій органічно взаємодіють кращі досягнення львівської Школи монументального живопису, постмодерні віяння, а також індивідуальні пошуки та інспірації автора.


«Мене захоплює точність і експресивність в роботах, хоч зображаю їх по два різні краї полотна, в таких випадках роблю серію різних за енергією та колоритом робіт, що особливо помітно в триптихах. Відчуваю і сприймаю світ від великої маси до малої деталі, вони між собою є противагою і доповненням одна одної. Цікавить простота, лаконічність, цілісність – вони є і залишаються моїм внутрішнім фундаментом. Мистецтво – це ключ до людини, незалежно від національності і мови. У своїх різних формах проявлення мистецтво – це культура, це духовність, це носій інформації, це багатство людства.», – зазначає молодий художник. Власне, саме ці переконання лежать в основі його творчої діяльності.
Цією виставкою ми відкрили нове ім’я у львівському мистецькому середовищі. Експозиція продемонструвала сучасні тенденції в монументальному та станковому живописі, розкрила творчий потенціал студента, його сформованість та самодостатність як митця, а також засвідчила високий фаховий рівень підготовки, здобутий завдяки навчанню у ЛДКДУМ ім. І.Труша та ЛНАМ.

 

Фото автора. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

Фото творчих робіт митця. 2020 рік.

 

"Щоразу, спостерігаючи за мистецькими деб"ютами, постають питання. З якого досвіду постає митець? Якими художніми чи культурними алюзіями послуговується? Як формує свою самобутність? Макар Москалюк, студент магістратури ЛНАМ, вже деб"ютував як молодий митець, а виставка у галереї ЛНАМ є доволі вдалим представленням різновекторності творчого пошуку молодого митця. Він добре знає "ремесло" художника, компетентно володіє "технікою" малярства. І це дає йому змогу вільно почуватися у пошуку тем та образів. Художник представив і абстрактний, і портретний живопис Йому вдається і зображення предметної фактури, і колористично-композиційної мистецької настроєвості.

У роботах відчутне апелювання до європейських модерністів, до непередбачуваності постмодернізму. Водночас не покидає переконання - у Львові формується наскрізь оригінальний митець - МАКАР МОСКАЛЮК. Нехай йому щастить!"

Маланчук-Рибак О., професор кафедри історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв


"Це чудово, що саме ця виставка стала однією з перших. Бачу молодого але дуже сильного митця з неабияким потенціалом. Автор дуже вміло оперує кольором, як емоцією, відчуває сучасні тенденції в мистецтві живопису. Експресія і лаконічність... Роботи -- різні за своєю енергією, за динамікою, колірним вирішенням. І це дуже добре, дуже об'ємно ілюструє, що хотів сказати митець. Автор мислить великими масами, розставляє акценти дрібними деталями. Мистецтво – це ключ до людини, незалежно від національності і мови.

Радісно, що ця галерея зайняла таку необхідну нішу і надає змогу проявити себе новим іменам. Автору -- невичерпного натхнення і нових творчих здобутків"

Приймак Х., кандидат мистецтвознавства, випускниця кафедри художнього текстилю ЛНАМ


"Я завжди стверджував, що чим предмет мистецтва простіший в своєму посланні, тим геніальніша ця художня експресія. Відмінні роботи, дуже цікава ідея дверей. Так просто і так досконало"

Галасі А., виконавчий директор Andrej Galassi Gallery

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду