Традиції і новаторство гуцульської мистецької школи

17.03-04.04.2016

Виставка творчих робіт студентів та випускників Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва, що є структурним підрозділом Львівської національної академії мистецтв мала на меті продемонструвати яскравий та унікальний доробок сучасної гуцульської мистецької школи у Львові.


Експозицію сформували високопрофесійні твори ювелірного мистецтва, художньої шкіри, дерева, кераміки, текстилю, металу, образотворчого мистецтва та дизайну, які органічно поєднали в собі автентичні національні мотиви та стилістичні новації сьогодення. Ця виставка виразно показала трансформації надзвичайно багатих традицій гуцульської художньої культури в ХХІ столітті в контексті розвитку сучасної мистецької освіти в Україні.
Джерелом невичерпного натхнення провідної регіональної мистецької школи є творчість народних майстрів Гуцульщини. Жива енергетика її філософського змісту бурхливим потоком перепливає від особистості до особистості, збагачуючись новими відтінками, емоціями та почуттями. Курсові та дипломні роботи студентів КІПДМ ЛНАМ засвідчують плинність традицій гуцульського мистецтва як основи інспірацій у підготовці професійних художників.


На виставці були репрезентовані останні досягнення гуцульської мистецької школи, яка акумулює в собі надзвичайно багаті місцеві художні традиції, базується на принципах академізму та тяжіє до європейського художнього процесу. Проте, найбільш визначальною її особливістю стала виразна національна домінанта. В усіх роботах присутній особливий етнонаціональний символічний код, своєрідна енергетика та дух, що відображають культурну ідентичність та підкреслюють надзвичайно високу цінність мистецтва Гуцульщини.


Унікальні мистецькі твори, оригінальні коштовні прикраси, одяг та аксесуари, виконані молодим поколінням художників експонувалися у Львові вперше.

Фото КІПДМ ЛНАМ. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

 

 

 

 

"Виставка творчих робіт студентів та випускників КІПДМ ЛНАМ «Традиції і новаторство гуцульської мистецької школи» відобразила важливість використання традиційної художньої культури українців в твори сучасного декоративно-прикладного мистецтва. Якщо б не зазначалося, що це студентські роботи, то можна було б сприймати авторів як сформованих митців.

Роботи виконані на високому професійному технологічному рівні із глибоким знанням давніх традицій мистецтва гуцулів. Відчувається традиція, але вже молоді автори вміло трансформують і вносять своє бачення у трактування образів і кожен твір несе відбиток індивідуального сприйняття художника. Відчувається, що філософське переосмислення традиції, новаторські підходи в композиційних та технологічних рішеннях є важливими засадами у пошуку авторського стилю при підготовці професійних художників у КІПДМ ЛНАМ.

Сподіваюсь, що у майбутньому молоді автори вироблять ще більше власний почерк і стануть впізнаваними серед відомих художників декоративно-прикладного мистецтва.

Усім наснаги і успіхів у творчому зростанні"

Щербина Н., старший викладач КІПДМ ЛНАМ

 

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Адреса галереї ЛНАМ:
вул. Кубійовича, 35б, Корпус 4, вхід з двору
тел. 032 2533512, info@lnam.edu.ua