Ксенія Жижій

11-25.05.2016
«Фактура». Виставка графіки Ксенії Жижій

Експозиція персональної виставки Ксенії Жижій, студентки кафедри художньої кераміки, складалася із серії графічних робіт, створених у 2014-2015 роках під час навчання за програмою обміну в Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (майстерня професора Войцеха Люпи/Wojciech Lupa) і мала на меті продемонструвати новаторські підходи до рисунку, відмінні від звичних нам традицій і стандартів вищої художньої освіти.
«Мої роботи є результатом творчих пошуків у рисунку. Комбінації різних матеріалів, ефектів та технік. Головною метою для мене був сам процес створення, в ході якого кожен рисунок збагачувався новими рисами, ефектами та фактурами. Це емоції, переживання та почуття, перенесені на папір», − зазначала молода художниця.
Представлені роботи виконані в унікальній авторській техніці із використанням нетрадиційних графічних засобів та інструментів, різноманітних предметів побуту: мітли, ганчірки, господарські щітки, лаки для волосся, харчові кислоти тощо. Це оригінальний авторський експеримент, пошук художніх ефектів в нехудожньому середовищі!
Особливість проекту «Фактура» полягала також у тому, що графічні композиції створені художницею-керамісткою із розвиненим об’ємно-просторовим мисленням, що, в свою чергу, надало їм особливої фактурності та образної виразності.
Попри молодий вік, Ксенії Жижій вже вдалося виробити оригінальну творчу манеру та знайти нові засоби вираження у сучасному мистецтві. Вона активно експериментує з різними технологіями, формотворенням та концепціями. Роботи вирізняються непересічними мистецькими якостями, естетичною довершеністю та змістовністю. Діапазон творчої діяльності досить широкий, вона плідно працює у сфері художньої кераміки, образотворчого мистецтва та дизайну.
Виставка розкрила творчий потенціал художниці, її сформованість та самодостатність, а також засвідчила високий фаховий рівень підготовки, в якому поєднано мистецький досвід, здобутий під час навчання у ЛНАМ та Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (Польща).

_______
Ксенія Жижій народилася 6 грудня 1992 р. у м. Запоріжжя. 2012-2018р. навчалася в ЛНАМ на Кафедрі художньої кераміки. З жовтня 2014 по січень 2015 навчалася у Вроцлавській академії мистецтв за програмою студентського обміну. 2017-2019 – працювала в ЛНАМ на посаді навчального майстра. 3 вересня 2018р. – працює в ЛНАМ на посаді викладача кафедри художньої кераміки.

Багаторазова учасниця всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставок, симпозіумів та пленерів.З 2016 по 2019 мала три персональні виставки.
Була куратором Міжнародного творчого практикуму художньої кераміки «Буковина-2019» в м. Чернівці.

Фото автора. Експозиція з виставки у галереї ЛНАМ

Фото творчих робіт мисткині.

 

Instagram: Kseniia Zhizhiy

Facebook: Ксенія Жижій

 

 

"Глибоко вражені з чоловіком на виставці. Довго і ретельно розглядали скульптури. "Приміряли" характери, фотографували відображення в дзеркалах. Творчість Ксенії відгукнулася зрозумілістю і тонкою іронією. Не завжди художнику вдається так тонко, при цьому прямолінійно, за допомогою кольору і форми зображати. При цьому, всі скульптури дуже милі і безпосередні за рахунок форм. Додому з нами поїхала скульптура "самолюбство". Вона єдина складалася ніби з двох особистостей, які відображаються один в одному. Ми інтерпретували її інакше - як відображення одне одного. Нескінченне. Рекурсія"

Лисенко М., Head online, Don Pion 


"Будучи художником-графіком за освітою, завжди цікавлюся виставками цього виду мистецтва. Але у Львові рідко можна побачити великоформатні графічні твори. Є специфіка, пов'язана з  технологічними аспектами виконання. Експерименти Ксенії Жижій з різноманітними фактурами, на мою думку, є співзвучні з тими тенденціями, які ми бачимо у світі щодо розвитку станкової графіки та графічного мистецтва загалом.

Пошуки молодої художниці сміливі і вільні цікаві ще й тим, що за фахом вона здебільшого займається керамікою. Такий новий виток у її творчості безперечно збагатить та знайде відображення й у її роботі з глиною"

Федай Л., викладач графічного-дизайну Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша"

 

 

Проєкт "Онлайн архів виставок у галереї ЛНАМ" реалізовано за підтримки Українського культурного фонду