Факультет образотворчого мистецтва і реставрації
Гануляк Л.

Леся Гануляк

викладач

Народилась у Львові в сім’ї реставраторів, змалку проводила час в реставраційних майстернях. Навчалася у Львівському державному коледжі декоративного та прикладного мистецтва ім. І.Труша на відділі реставрації творів мистецтва. У 2010 р. під керівництвом Володимира Мокрія виконала та захистила диплом магістра на кафедрі реставрації творів мистецтва у Львівській національній академії мистецтв.
В рамках стипендії «Gaude Polonia» навчалась в Академії мистецтв в Кракові на кафедрі реставрації настінного малярства під керівництвом проф. Едварда Косаковського. Тема проекту: «Сучасні методи в галузі документації та проектування реставрації настінного малярства» (2013р.) та в Академії мистецтв у Варшаві на кафедрі консервації і реставрації скульптури і елементів архітектури під керівництвом проф. Януша Смази. Тема проекту: «Консервація і реставрація скульптури в контексті реставраційного проектування» (2019 р.). Пройшла комісію з атестації художників – реставраторів України при Міністерстві культури України та здобула II реставраційну категорію за спеціальністю «Реставратор монументального мистецтва». У 2019 р. вступила на навчання в аспірантуру в Львівську національну академію мистецтв. В рамках навчання стажувалась в Докторській школі Академії мистецтв в Кракові ім. Яна Матейки. Сфера наукових зацікавлень – реставрація монументального живопису, реставраційне проектування та документація.
Брала участь у численних українських та міжнародних науково-реставраційних проектах. Серед реставрованих об’єктів ― пам’ятки національного значення: фрески Бенедикта Мазуркевича (XVIII ст.) у храмі св. Андрія Первозванного (колишній костел о. Бернардинів) м. Львів, дослідження та реставрація фресок 1738 – 1740 рр. Франциска Екштайна, Гарнізонного храму Святих Верховних Апп. Петра та Павла (колишній костел Єзуїтів) м. Львів, дослідження та реставрація приміщення Репрезентаційної зали Королівської кам’яниці (Палацу Корнякта) у Львові та інші.

Адреса кафедри:
вул. Вірменська, 23, Корпус №5, 2 поверх
тел. 032 2354465, rtm@lnam.edu.ua