Факультет образотворчого мистецтва і реставрації
Шарова Н.М.

Шарова Наталія Михайлівна

старший викладач, художник-реставратор станкового олійного живопису відділу реставрації Національного музею у Львові вищої категорії

 

1993 р. - закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, кафедра моделювання виробів зі шкіри.

1993-2023 рр. - працює у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького:

1993-1996 рр. - на посаді художника-реставратора,

1996-2023 рр. - на посаді завідуючої відділом реставрації олійного живопису.

У 2014 р. отримала вищу кваліфікаційну категорію художника реставратора, присвоєну Атестаційною комісією України.

З 2015 р. поєднала роботу в Національному музеї у Львові з викладанням у Львівській національній академії мистецтв. Навчання студентів реставраторів проходять безпосередньо в реставраційних майстернях НМЛ – там проводяться практичні заняття по реставрації західноєвропейських та вітчизняних творів мистецтва станкового олійного живопису XVII – XX ст. Експонатам надається повна реставрація на відповідному професійному рівні з використанням сучасних методик, всебічних досліджень, веденням документації.

Використовує науковий підхід в проведенні реставраційних робіт, нові методики та удосконалює їх, розробляє та керує проектами в галузі реставрації. При оглядах семестрових та дипломних робіт Вченою радою ЛНАМ відзначався високий рівень відреставрованих творів мистецтва.

Відреставрувала біля тисячі творів мистецтва, серед яких сотні творів в експозиції Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького, музею Івана Труша, музею Олекси Новаківського, музею Олени Кульчицької. Зокрема, проводила реставрацію пам’яток таких видатних митців, як Іван Труш, Олена Кульчицька, Олекса Новаківський, Марґіт Сельська, Роман Сельський, художників закарпатської школи та багатьох інших.

За досягнення в галузі реставрації Наталія Шарова була відзначена почесними грамотами та нагородами від Міністерства культури України, Обласної державної адміністрації м. Львова, а також адміністрації Національного музею ім. Андрея Шептицького у Львові.

Адреса кафедри:
вул. Вірменська, 23, Корпус №5, 2 поверх
тел. 032 2354465, rtm@lnam.edu.ua