Факультет декоративно-прикладного мистецтва

Новини

 

Нові надходження в бібліотеку кафедри

16 березня, 2023 р.

Бібліотека кафедри художнього скла доповнилася унікальними виданням Музею скла та біжутерії в Яблонці над Нисою (Чехія). Цей матеріал стане вагомим науковим і методичним джерелом для студентів і педагогів кафедри.
Дякуємо нашому другу Петру Новому за безцінний подарунок!

 

Обговорення творчих робіт

09 березня, 2023 р.

Поміж акредитацією освітньої програми та повітряними тривогами наші студенти не перестають творити. Спонтанну виставку й обговорення своєї щоденної творчості влаштував наш колега, студент 3 курсу Артур Свищ.
Готуємося до виставки!

 

Акредитація бакалаврської освітньої програми

03 березня, 2023 р.

Запрошуємо всіх зацікавлених осіб до участі у відкритій зустрічі з експертами Національного агенства з питань забезпечення якості вищої освіти в рамках акредитації ОП «Художнє скло», «Художнє деревo», «Художня кераміка», яка відбуденться онлайн 9 березня 2023, 14:10-14:40. Під час зустрічі заохочуємо поділитися відгуками про нашу діяльність і висловити пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу. 
Підключитись до конференції Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/74319841302?pwd=XDwe1PARawOZ8VtsIvd1nRjb0I72dt.1
Ідентифікатор конференції: 743 1984 1302
Пароль: 2023

 

Unbreakable Ukraine

20 січня, 2023 р.

"Unbreakable Ukraine" - благодійний проєкт у рамках аукціону "Modern Design" одного з найвідоміших у США аукціонних домів Rago Arts. Проєкт ініціювали американський колекціонер Джеф Гіллам і завідувач кафедри художнього скла Михайло Бокотей. Метою благочинного заходу є підтримка українських художників-склярів, а також збір коштів на оновлення гутної печі кафедри художнього скла ЛНАМ. Напередодні аукціону було організовано ряд промоційних зустрічей, конференцій і публікацій, у тому числі за участю Американської асоціації сучасного скла та Фонду сприяння мистецтв і ремесел ім. Джеймса Ренвіка. Дякуючи спільним зусиллям нам вдалося зібрати понад 8 тис. доларів США на придбання нового обладнання. Продовжуємо далі... 
Деталі про аукціон і його учасників: https://www.ragoarts.com/unbreakable-ukraine

 

Мистецтво в країні війни: художнє скло

16 січня, 2023 р.

Як зберегти унікальну місцеву традицію гутного скла? Як провести міжнародний симпозіум під час війни онлайн і без світла? Та чим є мистецтво для художника? Дивіться у новій серії «Мистецтва в країні війни», створеного у співпраці DocNoteFilmsProduction та Babylon’13. Зйомки відбувалися під час 12-го Міжнародного симпозіуму гутного скла у Львові на кафедрі художнього скла ЛНАМ і в Музеї скла у Львові.
 

 

Захисти магістрів 2022

27 грудня, 2022 р.

У Галереї ЛНАМ успішно пройшли захисти магістрів освітньої програми Художнє скло 2022 р. Це перший випуск слухачів оновленої освітньої програми, базованої на виконанні кваліфікаційної роботи упродовж усього терміну навчання. Дипломники представили комплексне дослідження на обрану тему, яке складається з наукового обгрунтування, рисунку, живопису, скульптури, роботи з художнього скла та промоційних матеріалів (відеоролик, анімація, тривимірне моделювання тощо). Вісім молодих професійних художників отримали найвищі оцінки державної екзаменаційної комісії. Вітаємо молодих склярів! 
Збірник магістерських досліджень у роздіді Публікації

 

Премія Андрія Бокотея 2022-2023

18 грудня, 2022 р.

Маємо приємність оголосити про початок проведення конкурсу на Премію проф. Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2022-2023. Зі ще більшою приємністю інформуємо, що основний партнер конкурсу - всесвітньо-відомий Центр скла Пілчак, який також є фундатором основної нагороди: двомісячної резиденції в Пілчак арт-центрі у США, покриття витрат на подорож і стипендію в розмірі 2000 доларів США. До участі в конкурсі запрошуємо українських професійних художників віком до 40 років. Кінцевий термін подачі заявок до 1 квітня 2023 р., оголошення переможців 20 травня 2023 р.
Деталі на сторінці Премія: https://bokoteyaward.art/premija/aktualnyj-konkurs.html

 

Стипендія студентам з окупованих територій

16 грудня, 2022 р.

16 грудня 2022 року Михайло Бокотей вручив чотири стипендії в розмірі 28 000 грн кожна студентам кафедри художнього скла Львівської національної академії мистецтв із тимчасово окупованих або нещодавно звільнених територій. Стипендіальний фонд був заснований з ініціативи Західного регіонального центру Національної академії мистецтв України, а фундатором стала всесвітньо відома скловиробнича компанія «Боччі» (Канада-Німеччина).

 

12 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові

10-14 жовтня, 2022 р.

Незважаючи на умови війни, яку влаштував нам небратній російський народ, черговий 12 Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові відбувся на базі кафедри художнього скла ЛНАМ і Музею скла у Львові. Троє іноземних учасників - Індре Стульгайте (Литва), Анда Мункевіца (Латвія) та Маріуш Лабінський (Польща) працювали у Львові 10-14 жовтня 2022 року. Онлайн-участь у роботі на гутній печі взяли учасники попередніх симпозіумів зі США, Ісландії, Японії, Болгарії, Естонії, Швеції, Туреччини, Литви, Латвії та Нідерландів. Окрім ЛНАМ і Музею скла у Львові організатором симпозіму був Західний регіональний центр Національної академії мистецтв України. У програмі заходу відкрито виставку викладачів кафедри художнього скла в галереї кафедри та виставка результатів симпозіуму в Музеї скла у Львові.

Обговорення змін до Освітньої програми Художнє скло 

19 квітня, 2022 р.

Колектив кафедри художнього скла насамперед дбає про якість освітнього процесу. Щороку впроваджуємо певні зміни, які мають на меті створити належні умови для навчання наступних поколінь художників-склярів. Найважливішим у цьому процесі є вчасне реагування на запитит всіх його учасників. Найближчими днями проходитиме обговорення проєкту Освітньої програми Художнє скло на 2022-2023 навчальний рік у групах зацікавлених сторін. Згодом також опублікуємо посилання на анонімні анкети опитування, про результати якого обов'язково поінформуємо.
Запрошуємо ознайомитися з проєктом оновленої Освітньої програми.

EXIT Workshops 2022 

14 травня, 2022 р.

Студенти кафедри художнього скла ЛНАМ, які навчаються в рамках академічної мобільності в Академії мистецтв у Вроцлаві, взяли участь у Міжнародних майстер-класах "EXIT2022". Окрім наших молодих митців учасниками заходу були викладачі та студенти Краківської академії мистецтв, Братиславської академії мистецтв та Університету  мистецтв ім. Томаса Батау Зліні (Словаччина). 

 

Премія професора А. Бокотея для молодих художників-склярів 2022

26 січня, 2022 р.

З приємністю оголошуємо про початок роботи над організацією чергової, вже п'ятої, Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників-склярів. Цьогоріч захід матиме дві компоненти: освітній курс і створення мистецького продукту. Деталі конкурсу вже незабаром, а поки запрошуємо ознайомитися з планом Освітньої програми за посиланням.

Магістерські роботи 2021  

24 грудня, 2021 р.

Звичайно, карантинні обмеження суттєво ускладнили виконання дипломниками-магістрами кваліфікаційних робіт. На превеликий жаль не було можливості виконання роботи в матеріалі, що для самих дипломників і численних глядачів є найціннішим досвідом. Водночас це дало нам змогу трохи помріяти і спроєктувати авторські роботи, які важко виконати в реальних умовах майстерень чи зразки ужиткових об'єктів, тираж яких сьогодні неможливий через занепад скловиробничої гарузі. Запрошуємо оглянути дипломні проєкти магістрів кафедри художнього скла 2021 р., успішний захист яких відбувся в Галереї ЛНАМ 24 грудня.  

 

Виставка Темна матерія / Dark Matter

17 листопада, 2021 р.

17 листопада у галереї ЛНАМ відкрився концептуальний проєкт студентів-магістрів кафедри художнього скла ЛНАМ Андрія Федорчука та Софії Фіголь «Темна матерія», в якому молоді художники розкриють свої роздуми на тему космосу та місця людини у всесвіті, вдаючись при цьому до різних художніх форм та виражальних засобів.
Чи дійсно ми знаємо все про наш світ? Про природу її реальності? Чому даний порядок речей створився від хаосу? Що є таке наша свідомість і наскільки вона є важливою в глобальному контексті нашого всесвіту? Можливо переглядаючи експозицію ви зможете знайти відповіді на ці питання у самому собі. Або ж вигадати нову теорію створення реальності.

 

Міжнародний онлайн-симпозіум "Old technology + ( ) = My new creation"

26 жовтня, 2021 р.

На запрошення нашого доброго приятеля, професора Казуші Накада (Японія) студенти та викладачі кафедри мали змогу взяти участь в онлайн симпозіумі на базі кафедри художнього скла Національної академії мистецтв (м. Ганчжоу, Китай). Окрім китайських колег з ганчжоуської академії участь у заході взяли слухачі та викладачі кафедр скла Християнського університету в Гонконзі, Вроцлавської академії мистецтв ім. А.Гепперта, Академії мистецтв у Токіо (Японія), Ротчестерського інституту технологій (США), дослідницького центру СЕРФАВ (Франція).  

У доповіді про кафедру художнього скла ЛНАМ ознайомили колег з Польщі, Франції, Великобританії, Японії та Китаю інформацією про заходи, які організовуємо - міжнародні симпозіуми гутного скла у Львові та міжнародну резиденцію European Glass Education, і поділилися досвідом навчально-методичної роботи наших освітніх програм.

 

Премія Андрія Бокотея для молодих художників склярів 2021

22 вересня, 2021 р.

У майстернях кафедри художнього скла проходила робота переможців Премії професора Андрія Бокотея для молодих художників склярів 2021 р. Над створенням нових творчих робіт працювали призерка І місця, випускниця кафедри Наталія Парщик, призерка ІІ місця випускниця кафедри Юлія Гаришин і призер ІІІ місця, студент-магістр Богдан Ломоносов. Захід відбувався за підтримки Українського культурного фонду. 

Детальніше на сторінці проекту

 

Майстер-класи для абітурієнтів

06 липня, 2021 р.

Уже другий рік поспіль запрошуємо абітурієнтів ознайомитися з кафедрою та техніками обробки художнього скла. Торкнутись до несамовитого матеріалу й власноруч виконати перший авторський твір - найрезультативніше заохочення для майбутніх студентів-склярів.  

 

Захисти кваліфікаційних робіт ОР Бакалавр

22 червня, 2021 р.

У галереї кафедри художнього скла відбулись захисти дипломних робіт освітнього рівня бакалавр. Вітаємо молодих художників склярів і запрошуємо продовжити навчання на магістратурі!

 

Результати опитування груп інтересів освітніх програм

27 березня, 2021 р.

З метою удосконалення освітньо-професійних програм "Художнє скло", кваліфікаційних рівнів Бакалавр і Магістр, у лютому-березні 2021 р. відбулося опитування серед груп впливу на якість освітнього процесу.

Пропонуємо ознайомитися зі зведеними результатами та висновками.

 

Опитування груп впливу на якість освітнього процесу

12 лютого, 2021 р.

З метою удосконалення та актуалізації освітньо-професійних програм "Художнє скло", кваліфікаційних рівнів Бакалавр і Магістр просимо долучитися до анкетування серед груп впливу на якість освітнього процесу:

Дякуємо за приділений час! Це суттєво допоможе нам зрозуміти, що потрібно покращити для якісного надання освітніх послуг на кафедрі художнього скла ЛНАМ.

 

Опитування здобувачів щодо якості освітнього процесу

25 грудня, 2020 р.

З метою опитування здобувачів освіти на предмет їх задоволеності змістом і методами навчання та викладання за кожною дисципліною освітньої програми "Художнє скло" кваліфікаційних рівнів Бакалавр і Магістр, просимо долучитися до анкетування за відповідними курсами:

Дякуємо за приділений час! Це суттєво допоможе нам зрозуміти, що потрібно покращити для якісного надання освітніх послуг на кафедрі художнього скла ЛНАМ.

 

Захисти кваліфікаційних робіт ОКР Магістр

23 грудня, 2020 р.

У галереї кафедри художнього скла відбулись захисти дипломних робіт освітнього рівня магістр. Професійне коло українських склярів доповнили чотири перспективні, активні та талановиті художники: Христина Спільник, Соломія Ортинськи, Наталія Парщик і Руслан Лучка. Роботи державна комісія оцінила найвище - 100 балів отримав кожен з новоспечених магістрів.

Збірник Наукових досліджень до кваліфікаційних робіт

 

Перегляди семестрових робіт 2-4 курсів ОР Бакалавр  

17 грудня, 2020 р.

Навіть у час карантинних обмежень на кафедрі художнього скла гарні новини. Уперше семестрові роботи студентів освітньої програми художнє скло відбувалися у новоствореній галереї у холі кафедри: рисунки й живописи виставлені на стінах, на сучасних галерейних підвісках і з якісним світлодіодним освітленням. Скло, натомість, красується в експозиційних шафах, виконаних за підтримки Українського культурного фонду. 

Ще одним новаторством став перший перегляд нововведеної цього семестру на 4 курсі дисципліни "Концептуальні практики сучасного мистецтва" під керівництвом Олексія Хорошка. Зріз останніх тенденцій у світовому студійному склі свідчить про значний вплив сучасних напрямків - інсталяції, відеоарту, перформансу та інших - на творчість молодої генерації художників-склярів. Звичайно ж, ми можемо наполягати, що все ж традиції склярства і насамперед домінування матеріалу повинні бути в пріоритеті, проте стояти осторонь і не розкривати нашим студентам актуальних тенденцій, а відтак основ цих напрямків мистецтва, не маємо права. Для нас завжди найважливіше запевнити повноцінний підхід до освітнього процесу і довірити викладання кожної з дисциплін із навчального плану справжнім професіоналам. 

 

Знайомство з абітурієнтами освітньої програми художнє скло 

18 серпня, 2020 р.

Цьогоріч вступники мають можливість здавати творчі випробування на три різні освітні програми, а згодом робити вибір на користь однієї. Ми вирішили заохотити абітурієнтів, які розважають можливість поступати на освітню програму "Художнє скло", і розповісти про нас, нашу кафедру, нашу діяльність і досягнення. При нагоді в майбутніх студентів ЛНАМ була можливість торкнутися цього фантастичного матеріалу і виконати свою першу роботу з художнього скла власноруч. Зустріч і знайомство відбулося у Музеї скла у Львові, а далі педагоги кафедри Остап Іванишин, Людмила Литвин і Любомир Сікач провели майстер-клас у технолоніях розпису та термічного формування художнього скла. Будемо раді вітати нових членів гарної, теплої сім'ї склярів!

Адреса кафедри:
вул. Кубійовича, 35, Корпус №4, 3 поверх
тел. 032 2761400, glass@lnam.edu.ua