Виставка Зеновії Шульги «Чотири стихії»

12 листопада у Музеї писанкового розпису (Коломия) відкрито персональну виставку Зеновії Шульги “Чотири стихії”.
На виставці «Чотири стихії» мисткиня представила тематичні авторські ліжники та ансамблі тканого шлюбного вбрання в етностилі із серії «До вінця». Черпаючи натхнення з глибинних пластів традиційного українського народного мистецтва, пані Зеновія творить самобутні авторські речі. Працюючи у сфері художнього текстилю, за понад сорокалітню творчу діяльність мисткиня створила безліч гобеленів, килимів і ліжників, сценічних костюмів та ансамблів одягу в етностилі.
Зокрема завдяки ентузіазму та наполегливості їй разом з однодумцями вдалося відродити ткані килими, якими наприкінці ХІХ – в першій половині ХХ ст. славились її рідні Глиняни на Львівщині. Власне, мистецькою акцією «Відродимо глинянський килим» 1996 року й було започатковано Міжнародний етнокультурний проєкт «Екологічний ракурс».
Упродовж 26 літ пані Зеновія організовувала в столиці гуцульського ліжникарства Яворові чимало акцій у рамках проєкту – конференції, круглі столи, виставки. Також етнопокази відбувалися в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського.
Твори мисткині експонували на численних виставках і мистецьких симпозіумах в Україні, Польщі, Канаді, Молдові, Угорщині, зберігаються вони в музейних збірках, зокрема й у НМНМГП ім. Й. Кобринського. Творчий доробок З. Шульги та її велика подвижницька праця знайшли щирі захоплення й відгуки у широкого кола поціновувачів мистецтва.
Авторку виставки вітали генеральний директор Національного музею Ярослава Ткачук, директор Буковинського центру культури і мистецтва Микола Шкрібляк, голова спілки майстрів «Журавка» Ганна Вінтоняк та відомі майстрині Марія Стефак і Катерина Романенчук, колишній студент, а тепер знаний художник Володимир Сандюк, голова КРО НСХУ Катерина Каркадим, наукові співробітниці Музею ткацтва і килимарства у Глинянах Ольга Новак та Ірина Пилипів, митець Ярослав Сахро.
Виставка триватиме в музеї впродовж місяця.
Матеріали: Завідувачка Музею писанкового розпису Оксана ЯСІНСЬКА ( "Мистецькі стихії Зеновії Шульги", газета "ГАЛИЧИНА" від 02.12.2022)
Світлини: Ярема ПРОЦІВ