ОЛЕГ МІНЬКО «ЕСТЕТИКА ПАРАДОКСІВ»

четвер, 25. 11. 2021

25 листопада 2021 – 12 січня 2022

Шістдесятник Олег Мінько – львівська легенда образотворення. Творчість художника відома не лише в Україні, а й за кордоном. Його ім’я згадують у підручниках з історії української та зарубіжної культури ХХ століття та основ естетики. Мистецтвознавці визначили особливий стиль Мінька – «слов’янська гілка» європейського експресіонізму.

Композиції художника творять своєрідний синтез виражальних засобів живопису, графіки і навіть скульптури, інсталяції й сценографії. Як зазначає академік Національної академії мистецтв України Любомир Медвідь: «Мінько – майстер парадоксальної естетики, особистість, яка сприймала і рефлексії своєї доби, і парадоксальні прикмети вселюдського Вавилону крізь оптику відмінного естетичного налаштування. Це його налаштування не має нічого спільного з естетською позою, манерою, світоглядною маскою – воно в нього вроджене, інтуїтивно прийняте ним як очевидна і природна реакція на бридоту й красу, зло і добро, величне й нице. Світ у чуттєвому об’єктиві Мінька – надщерблений, подряпаний, розкраяний світ первозданної цілісності й небесної досконалості – завжди залишається настільки драматичним, настільки сповненим особливої цілющої гармонії».

Виставка робіт Олега Мінька, презентована в галереї «АВС-арт», відбудеться в Києві вперше за 11 років – для столиці це унікальна нагода побачити наживо картини легендарного художника, творчість котрого ми ще маємо увібрати в себе й поцінувати належним чином, усвідомлюючи його неповторне значення в контексті не лише української, а й світової культури.

 

«Коли глядач підходить до картини і ставить запитання, що там намальовано, то він у живописі шукає літературу. А літератури в картині не повинно бути, адже живопис має свою мову, яка ближче до музики, аніж до слова. Коли слухаємо музику – переживаємо її душею. Так і з малярством: його треба не розуміти, а відчути». – Олег Мінько

 

Протягом виставки відбудеться репрезентація ексклюзивного мистецького альбому, де зібрані живописні й графічні твори Олега Мінька, починаючи від 1960-х років і до сьогодні. Книга вийшла 2010 року за сприяння галереї «АВС-арт» у серії «Імена».

 

Про автора

Олег Мінько (3.08.1938, м. Макіївка на Донеччині – 20.11.2013, м. Львів) – український живописець і графік, визначний педагог львівської мистецької школи.

У 1959-1965 рр. навчався у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (із 2004 – Львівська національна академія мистецтв) на відділенні художнього ткацтва у Р.Сельського, К.Звіринського. 1982-2013 рр. – викладач кафедри художнього текстилю, з 1991 р. – завідувач кафедри. 2002 р. – присвоєно звання професора.

Член НСХУ (1970, Львівська організація). Народний художник України (2009).

 

Відкриття виставки – 25 листопада 2021 о 18 годині.

Наша адреса: м. Київ, вул. Глибочицька, 32-В, 3-й поверх.

Виставка працює 25 листопада 2021 – 12 січня 2022 з 12:00 до 18:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Контактний телефон: +380 (44) 359 11 33    E-mail: gallery.avsart@gmail.com

Сайт: www.avsart.com.ua    Сторінка у Фейсбуці: @avsart.gallery

Повернутись назад