Пам'яті Марти Василівни Токар (1930 – 2018)

п'ятниця, 23. 11. 2018

Ректорат, Вчена рада Львівської національної академії мистецтв
з великим смутком сповіщають,

що на 89 році життя відійшла у Вічність

відома художниця і педагог, професор (у 1981-1991 роках – завідувач) кафедри художнього текстилю ЛНАМ, заслужений діяч мистецтв України

Марта Василівна ТОКАР

 

 

Відійшла з життя велика ентузіастка мистецтва та мистецької освіти, художник-проектант актуальних зразків одягу на традиційній основі, авторка цілого ряду методологічних розробок для студентів щодо проблем концептуалізації етнічних форм художнього текстилю і вишивки в структурі сучасного ансамблевого строю, високоталановита акварелістка та графік, авторка цілого ряду філософсько-смислових циклів творів, в яких піднімалися значимі проблеми духовності і моралі суспільства. У 1970-х роках нею були створені костюми для Державного заслуженого академічного народного (тепер – національного) хору ім. Г. Г. Верьовки, які істотно змінили сценічний образ хору. Також у цей час були спроектовані костюми для Львівської академічної капели «Трембіта» та численних фольклорних колективів Галичини, Полісся та Волині.

Починаючи з 2000 року Марта Василівна Токар брала активну участь у роботі Міжнародного симпозіуму мистецтва волокна «WT-Kowary», міжнародних симпозіумів «Екологічний ракурс». Неодноразово призначалася членом журі з визначення найкращих робіт симпозіантів у щорічних післяпленерових спільних виставках художників, виступала з доповідями з питань виховання художників текстилю, виставляла свої роботи на спільних та персональних експозиціях. У 2009 році її робота – килим «Любов та мир» була відзначена журі та нагороджена премією ім. Агнешки Сінкевич.

Марта Василівна Токар залишила велику і різноманітну творчу спадщину, виховала кілька поколінь своїх учнів. Її твори прикрашають збірки кращих музейних установ України та зарубіжжя.

 

Ректорат, Вчена рада, профспілка, весь професорсько-педагогічний склад, студентство Львівської національної академії мистецтв

глибоко сумують з приводу смерті

Марти Василівни ТОКАР

та висловлюють щирі співчуття Родині Покійної

 

Похорон Марти Токар відбудеться 24.11.18р. о 9.00 год. з каплички по вул. Пекарській.

Повернутись назад