"Початки". Проект коледжу І.Труша і ЛНАМ у галереї ЛНАМ

неділя, 26. 05. 2019

«ПОЧАТКИ»

Виставка художнього текстилю
у галереї ЛНАМ

7 – 26 травня 2019 р.

 

Спільний мистецький проект кафедри художнього текстилю ЛНАМ і ДКДУМ ім.І.Труша актуалізує неперервну тяглість художньої освіти різних мистецьких інституцій. Адже професійна освіта у ЛНАМ – це ПОЧАТОК наступного рівня фахового зростання. І саме в Галереї ЛНАМ ми неодноразово спостерігали здобутки такого зростання.

Традиційне мистецтво – ткацтво за свою багатовікову історію виробило певні засоби забезпечення технологічного процесу створення художньої тканини. Серед них є ПОЧАТКИ. Початком називається первинна паковка пряжі намотаної на картонний, чи то дерев’яний циліндр (шпулю) для подальшого ткання. Отож, сама етимологія слова, що означає дане технологічне приладдя, має аналогічні смислові якості - ПОЧАТОК процесу. Процесу сповненого копіткої праці, ґрунтовних знань різноманітних технік ткання та фарбування, володіння законами композиції та кольорової гармонізації. Процесу, у якому завжди мають місце ПОЧАТКИ кольорової текстильної пряжі, які готуються для втілення навчальних та творчих завдань.
А до цього додати ПОЧАТОК вибору, ПОЧАТОК усвідомлення, ПОЧАТОК опанування, ПОЧАТОК творення……

Не менш важливим є те, ХТО супроводжує молоду людину, що зробила свій вибір; ХТО зміцнює віру у її виборі, формуючи з неї фахівця; ХТО завжди поруч у її професійних мистецьких ПОЧАТКАХ. 

Відкриття виставки у галереї ЛНАМ 7 травня о 15:00

галерея ЛНАМ

Повернутись назад