Виставка Оксани Шпакович у галереї "Пори року"

п'ятниця, 17. 05. 2019

 21 квітня у галереї ЛНАМ "Пори року"  відбулось відкриття виставки випускниці кафедри художнього текстилю ЛНАМ, аспірантки ЛНАМ - Оксани Шпакович. Виставка чинна до 17 травня 2019 року.

 

Філософський пошук через мистецтво та спроба проаналізувати чуттєві процеси свідомості - це те, про що Oksana Shpakovych говорить у своїх роботах за допомогою фотографії як “фіксації події” та вишивки “їх медитативного аналізу”.

Автор документує сприйняття реальності на внутрішньому та зовнішньому рівнях, створюючи атмосферний начерк фактури, силуетів, геометрії архітектурних ліній, контрастної гри світла-тіні та поєднуючи їх із делікатними контурами оголеного тіла. А подальша робота над фотографіями за допомогою текстильних засобів підсилює враження від усвідомлення втраченої актуальності моменту.
Художниця звертається до філософії Серена К’єркегора, за яким сходження людини до вищого блага та краси потребує провідника чи супутника. Ним філософ визначає Ероса, який супроводжує людину на першому щаблі її особистісного розвитку - естетичних миттєвих насолод, а далі веде вгору до божественних ідей, високого блага та істини. Відступаючи від утопічної теорії О. Шпакович звертає увагу на доволі хаотичний рух людини з одного рівня на інший протягом життя. Про те, що по факту ми сліпо йдемо навмання в лише прогнозованому нами напрямку.
Куратор виставки Maryna Naumchuk

галерея ЛНАМ "Пори року"

Повернутись назад