Виставка «Олег Мінько: мої ієрархії»

середа, 14. 11. 2018

14 листопада 2018 року о 16.00 в залах Національного музею у Львові, що на просп. Свободи, 20, відбудеться відкриття виставки «Олег Мінько: мої ієрархії»

Художник Олег Мінько (3 серпня 1938 р. м. Макіївка Донецької області. - 20 листопада 2013р. Львів) - титульний представник альтернативного мистецтва України 1960-1980- х років, визначний педагог львівської мистецької школи (з 1982-го до 2013-го роки викладав на кафедрі художнього текстилю у Львівській Національній академії мистецтв (колись ЛДІДПМ). «Олег Мінько: мої ієрархії» - кураторський проект львівського мистецтвознавця Богдана Мисюги, який демонструє можливість нового прочитання творчості Олега Мінька, опираючись на джерелозначі дослідження авторського методу художника та західні наукові методології аналізу модерного мистецтва.

Першу частину проекту, “Від перцепції до ієрогліфа”, становлять переважно не експоновані зразки абстрактних живописних композицій 1960-1965 рр. Виявляють ранні пластичні експерименти та уможливлюють новий погляд на специфіку школи Карла Звіринського, в часовому проміжку якої вони виконані. Наступна частина проекту присвячена “архетипові”. В цьому контексті зібрані живописні полотна 1963-1967 років, де художник методично виокремлює стійкі універсальні форми національних культур у відтворенні образу природи, тваринного світу та людини.

Третя частина проекту “Світобудова” є розкриттям методу творення композицій 1989-1995 рр. на основі образного опрацювання форм довколишньої природи, вивчення світоглядних форм релігій та міфів.

Четверта частина присвячена морально-ціннісній позиції художника, що формувалася у колі українських шістдесятників. Його «Філософські діалоги» 1996-2012 років - це програмні твори на морально-етичні теми, де попередні методологічні кроки укладено у авторську світоглядну систему символів та живописних прийомів.

Завершує проект група творів різних періодів творчості, що об’єднанні поняттям “Ієрархії». Складно структуровані композиції метафізичного змісту є своєрідним узагальненням творчих пошуків, де художній зміст прочитується відразу на кількох рівнях сприйняття: сюжетному, метафоричному, семіотичному, абстрактному. Виставка доповнена текстовими цитатами духовних авторитетів художника, його сучасників, а також його авторськими поезіями. Вони суголосні образам живописних творів та допомагають розкрити авторський художній метод. Відкриття виставки 14 листопада 2018 р. о 16:00.

 

Куратор виставки Богдан Мисюга
Виставка триватиме до 10 грудня 2018 року

НМЛ ім. А.Шептицького, пр. Свободи, 20

Повернутись назад