Факультет декоративно-прикладного мистецтва

Про кафедру художнього скла

логотип кафедри художнього скла

Історія створення кафедри розпочалася з експерименту, коли в 1961 році було відкрите невелике відділення художньої обробки пластмас і скла. У 1963 – 1964 рр. завершилось створення кафедри як самостійної структурної одиниці. Утворення нового підрозділу відповідало потребам тогочасності й сприяло забезпеченню фахівцями створеного в 1963 році на Львівській кераміко-скульптурній фабриці експериментального цеху художнього скла.

Першим завідувачем кафедри став Ф. Ткаченко, а згодом її очолювали А. Соболєв, М. Тарнавський, Б. Галицький, А. Бокотей, С. Мартинюк, Б. Васильців, Ф. Черняк та О. Звір.

Для покращення техніко-технологічної підготовки студентів та оволодіння практичними навиками роботи в матеріалі у 1973р. у відділенні художнього скла було збудовано єдину в Україні навчально- експериментальну скловарну піч.

З 1989 року кафедра бере активну участь в організації міжнародних симпозіумів гутного скла, які сьогодні є найтривалішими у світі безрерервними форумами художників склярів. На базі кафедри відбувались студентські міні-симпозіуми, а 2013 і 2016 рр. навчально-творча майстерня піч стала основною базою для роботи світознаних склярів з різних країн.

З часу заснування і до наших днів колектив кафедри пройшов значний шлях, а її педагогічна концепція, так само як і творчість викладачів, студентів та випускників, відобразили еволюцію львівського художнього скла другої половини ХХ століття.

Майстерні кафедри:

• гутна піч
  • майстерні вітражу та розпису
  • майстерня спікання
  • майстерня холодної обробки