Факультет історії і теорії мистецтв

Освітній процес

Бакалаврська Програма «Історїя і теорія мистецтва» для тих, хто хоче здобути:

• ґрунтовні фактологічні та теоретичні знання з історії світового мистецтва
  • фахові знання з історії та сучасного українського мистецтва
  • навички критичного мислення та ґенерації нових ідей
  • практики міжкультурної комунікації та організації діяльності у сфері культури та мистецтва
  • умілості спілкування іноземними мовами
  • компетентності, необхідні для дослідження мистецтва, його презентації в сучасному соціокультурному просторі;

Унікальність навчання на бакалаврській програмі «Історія і теорія мистецтва» полягає у тому, що

• теоретичні курси упродовж навчання поєднуються з практикумами спільно з художниками, дизайнерами (кураторство мистецькими проєктами. медія-критика, наукові семінари, теоретично-практичні конференції.
  • Система навчальних практик (мистецтвознавчо-екскурсійна,  музейна, галерейна та педагогічна),  допоможе студентам стати активним співучасником або ж модератором  сучасних мистецьких проєктів.
  • У контексті міжнародної мобільності студенти мають можливості реалізовувати навчальні та дослідницькі  проєкти  в багатьох закордонних інституціях.
  • Наші студенти поділяють спільні наукові та гуманістичні цінності, сповідують значимість особистої думки, толерантність, шанують власні етномистецькі традиції, цінують та поважають мистецьку різноманітність і мультикультурність.

Де можуть працювати наші випускники:

• Освітні та наукові установи.
  • Громадські та державні інституції, пов’язані з культурою та мистецтвом.
  • Музеї, галереї,  історико-культурні заповідники, культурні центри, сфера креативних індустрій, сфера культурної дипломатії.
  • Туристичні агенції, реклама, медія.
  • Продовжити навчання  в магістратурі  для поглиблення теоретичних і практичних знань та умінь.

Освітній рівень Бакалавр «Культурологія, артекспертиза»

Освітній рівень Бакалавр (проєкт, 2022)
Пропозиції та обговорення щодо оновленої освітньої програми надсилати на art@lnam.edu.ua

Навчальна програма «Культурологія, артекспертиза» унікальна за своїм змістовим наповненням. Студенти отримують глибокі та фактологічно багаті знання в інтегрованих сферах історії мистецтва та історії культури.

Ця бакалаврська програма дає можливість:

• поглиблено вивчити історію світового та українського мистецтва; історію світової та української культури;
  • опанувати методику аналізу художніх творів;
  • отримати кваліфікацію арт-критика та арт-експерта;
  • здобути навички викладацько-педагогічної роботи;
  • оволодіти іноземною мовою певного рівня.

Навчання на бакалаврській програмі передбачає поєднання теоретичних знань, фахових вмінь мистецтвознавця/культуролога,базових організаційних навичок.

Наших випускників в майбутньому чекають:

• навчальні програми рівня «Магістр»;
  • освітні та наукові заклади;
  • численні інституції, пов’язані зі збереженням культурно-мистецьких пам’яток;
  • інституції,які формують сучасну культурно-національну ідентичність;
  • сфера креативних індустрій, туризму, реклами, медіа.

Освітній рівень Магістр «Мистецтвознавство»
Проєкт ОП "Мистецтвознавство"

Ця магістерська програма дасть знання тим, хто прагне зрозуміти та вивчити:

• Процеси культурогенезу, феномен людського в культурі та культурного в людині.
  • Художньо-естетичні виміри культури.
  • Різноманітні культурологічні теорії та концепції.
  • Пов’язаність людина – культура – соціум – економіка та технологія.
  • Соціальні та культурні контексти, у яких формуються смисли і цінності сучасної культури, української зокрема, напрацьовуються способи культурної взаємодії.
  • Основи менеджменту культури.

Навчання на магістерській програмі відбувається як творчий діалог студентів і викладачів, в процесі якого формуються теоретичні знання, практичні вміння та унікальний досвід. Ця програма для тих, хто хоче розвинути критичне та творче мислення, навчитися поєднувати індивідуальну та командну роботу.

Де можуть працювати наші випускники:

• Освітні та наукові установи.
  • Громадські та державні інституції, пов’язані з культурою та мистецтвом.
  • Туристичні агенції, реклама, медіа.
  • Продовжити навчання  в аспірантурі  на здобуття освітньо-наукового  рівня «доктора філософії»

Каталог вибіркових дисциплін Факультету ІТМ

Державна атестація