Факультет образотворчого мистецтва і реставрації

Про кафедру

Серед метаморфоз новітнього мистецтва живопис та рисунок є невід’ємними та вагомими складовими будь-якої мистецької школи, одними із чільних фундаментальних дисциплін навчального процесу. Львівська образотворча школа посідає особливе місце в українському мистецтві. Вона щільно пов’язана з новітніми мистецькими течіями початку ХХ ст., у її базисі покладена творчість знакових митців: Івана Труша, Олекси Новаківського, Антіна Манастирського, Миколи Федюка, Йосипа Куриласа, Романа Сельського, Олекси Шатківського, Йосипа Бокшая, Карла Звіринського та інших, які навчалися й удосконалювали власну майстерність у знаних мистецьких закладах Європи. Кафедри академічного рисунку та живопису були засновані у 1947 році як окремі структурні підрозділи новоутвореного мистецького закладу – Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (ЛДІПДМ). Підвалини програмного й методичного забезпечення новостворених кафедр були закладені випускниками різних мистецьких шкіл Сходу та Заходу. Їхні прогресивні тенденції синтезувались в унікальну систему, яка була покладена в основу програмних підходів фундаментальних кафедр – рисунку та живопису нинішньої Львівської національної академії мистецтв. Викладачі кафедри – визнані фахівці у галузі образотворчого мистецтва: заслужені художники України, заслужені діячі мистецтв, кандидати наук, доценти, переможці регіональних і загальноукраїнських конкурсів, котрі займаються розробкою та запровадженням у навчальний процес нових програм та методик, що суголосні із вимогами сьогодення. У 2023 році відбулося об’єднання кафедр із наміром координації діяльності, синхронізації та субординації програмного забезпечення. На цей час кафедра притримується трьох стратегічних програмних етапів: навчальний, навчально-творчий (для ОР «Бакалавр») та творчий (ОР «Магістр»). Вони базуються на розумінні циклічності мистецьких процесів, їхній циркуляції та кругообігу, що функціонують у діапазонах між «реальністю» й «абстракцією». У стратегічних планах кафедри й надалі серед пріоритетів є запровадження випускової освітньої програми підготовки фахівців, художників у галузі образотворчого мистецтва.

Важливі події кафедри

19  Жовтень Четвер