Про кафедру сакрального мистецтва

засновник кафедри,
професор,
Народний художник України
Кафедра сакрального мистецтва була створена у Львівській національній академії мистецтв у 1995 році. Єдина в Україні кафедра, що здійснює навчальну підготовку фахівців у галузі сакрального мистецтва. Засновником та автором концепції її діяльності є професор, Заслужений діяч мистецтв України, Народний художник України Роман Василик.
Концепція діяльності кафедри сакрального мистецтва передбачає відродження і популяризацію українського іконопису, його самобутньої стилістики. За засадничі напрямки навчальної і творчої діяльності кафедри прийнято здобутки сакрального мистецтва Княжої доби, галицької школи іконопису ХІV—ХVІ ст., а також досягнення українських митців першої половини ХХ ст.
Для реалізації поставлених завдань до викладацької роботи у різний час залучалися провідні фахівці галузі: М.Бідняк (1930 —2000) — лауреат Державної премії України ім.Т.Шевченка, Кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня; К.Звіринський (1924 —1997) — відомий в Україні та поза її межами художник; М.Кристопчук (1934—2006) — визнаний фахівець в галузі технік і технологій сакрального мистецтва, В.Овсійчук (1924—2016) — доктор мистецтвознавства, професор, лауреат Державної премії України ім.Т.Шевченка, Заслужений діяч мистецтв; о.Л.Пушкаш — художник, теолог, культуролог. Для читання курсів лекцій на кафедру запрошувалися авторитетні науковці й теологи: патріарх УАПЦ Димитрій Ярема, віце-ректор Українського католицького Університету ім. св. Климентія (Рим) доктор о.І.Музичка, ректор Семінарії Святого Духа у Львові о. Б. Прах, доктор канонічного права о. М. Димид, доктор філософії Д. Степовик, знаний художник О. Мазурик (Франція), відомий дизайнер В. Паньків (Польща), мистецтвознавець В.Грешлик (Словаччина), науковий співробітник університету м. Монреаль (Канада) Я. Креховецький, відомий візантиніст доктор Т. Шпіглік (Франція).
На сьогодні викладання дисциплін освітніх рівнів «Бакалавр» та «Магістр» здійснюють професор Роман Василик, доцент Кость Маркович, доктор мистецтвознавства, доцент Роксолана Косів, старші викладачі Роман Кислий, Любов Яцків, Василь Сивак, Тарас Лесів. До викладацької роботи залучені також молоді фахівці — випускники кафедри сакрального мистецтва Тарас Новак, канд. мистецтвознавства Олена Бакович, Богдан Зятик.
Мистецько-творча діяльність є одним з пріоритетних напрямів роботи професорсько- викладацького складу кафедри із урахуванням специфіки спеціалізації, відіграє важливу роль у професійній підготовці і вихованні майбутніх фахівців сакрального мистецтва. Концепція дипломної роботи студентів кафедри, зокрема, передбачає виконання проектів та їх реалізацію в матеріалі на конкретних об′єктах в Україні і поза її межами. Творча робота викладачів та студентів кафедри сакрального мистецтва здійснюється за такими основними напрямками:
- комплексне оздоблення інтер'єру храму;
- виконання поліхромії храму у техніках фрески, розпису, мозаїки, вітража, сграфіто;
- виконання проекту іконостасу та пристінних вівтарів;
- написання ікон у техніці темперного малярства, енкаустики (та інших).
Викладачі та студенти кафедри є учасниками численних художніх виставок, мистецьких заходів різного рівня, беруть участь у різних Міжнародних пленерах, зокрема у пленері іконопису у Новиці (Лемківщина, Польща) та Замлинні (Волинь, Україна), співорганізатором та куратором яких є професор кафедри Р.Василик.
Основні цінності та пріоритети діяльності кафедри
Студенти кафедри отримують професійні знання з профілюючих (композиція, робота в матеріалі, іконопис на дошці, на стіні (фреска, сграфіто, мозаїка, вітраж), теоретичних дисциплін (технології, історії мистецтва за фахом, богослов’я ікони, іконографії). Дипломні роботи часто виконуються на об’єктах сакрального призначення (каплиці, храми).
Конкурентні переваги кафедри
На нинішній день кафедра сакрального мистецтва є єдиним у мистецькій освіті структурним підрозділом при вищому навчальному закладі IV рівня акредитації, який здійснює підготовку фахівців у галузі сакрального мистецтва.
Ви маєте змогу слідкувати за новинами кафедри у соціальній мережі facebook. Для перегляду сторінки натисніть сюди.
Важливі події кафедри
Адреса кафедри:
вул. Кубійовича, 38, Корпус №2, 2 поверх
тел. 032 2761414, sacral@lnam.edu.ua